Potrzebujemy tylko dwóch aplikacji: wordwall i quizlet, żeby w kilka sekund mieć zadania dla naszych uczniów quizlet i wordwall autorstwa Agnieszka Obrocka Hoc
Kategoria: ćwiczenia
Pierwsze lekce po wakacjach
Nauczyciele mają w zwyczaju zapoznawać swoich uczniów z przedmiotowym systemem oceniania, przypominają o obowiązkach i zasadach, spisują kontrakty. Lekcje takie budują bariery, zniechęcają, nudzą. Najlepiej byłoby skrócić te czynności do niezbędnego minimum i pomyśleć o nawiązaniu relacji z klasą, o chwili oddechu przed prawdziwą nauką. Propozycja 1 Wykreślanki z imionami dzieci z klasy. Możemy je…
Namaluj kod! Mal den Code aus!
Materiałem wyjściowym będzie kod qr do zamalowania, wygenerowany na https://mal-den-code.de Po kliknięciu przycisku QR_Code erstellen- możemy wybrać stopień trudności naszego kodu oraz to czy zamalowywane mają być cyfry czy może litery. Wybieramy rówież, co ma być ukryte w naszym kodzie jako nagroda- film, piosenka, gra czy informacja zwortna np: „świetna robota”. I generujemy kod qr…
Liveworksheets- przewodnik po tworzeniu interaktywnych zadań
O tej aplikacji już trochę pisałam, dziś chciałabym omówić, jak samodzielnie tworzyć materiały, przekształcając tradycyjne arkusze do wydrukowania na interaktywne zadania. Takie zadania mogą zawierać dźwięki, filmy, ćwiczenia typu „przeciągnij i upuść”, łączenie ze strzałkami, wielokrotny wybór. Dzięki Liveworksheets nauczyciele mają możliwość tworzenia interaktywnych zadań, dostosowanie materiałów edukacyjnych do potrzeb grupy, ocenę postępów uczniów. Nauczyciele…
Frohe Ostern!
Święta tuż tuż, chciałabym podzielić się z nauczycielami języka niemieckiego moją kolekcją na Waklet z materiałami świątecznymi.
Rozwijanie sprawności rozumienia ze słuchu
Słuchanie to pierwsza i najważniejsza umiejętność pozwalająca opanować język obcy. Sprawność ta jest podstawą samodzielnych wypowiedzi, a także samodzielną i niezbędną w komunikacji umiejętnością językową. Rozumienie ze słuchu jest nam potrzebne w takich sytuacjach jak oglądanie TV czy słuchanie radia, zapowiedzi na dworcach kolejowych czy lotniskach, słuchania podcastów, wykładów czy słuchania rozmówcy w trakcie rozmowy…
Wimmelbilder – możliwości zastosowania na lekcjach
WIMMELBILDER- to takie obrazki, na których dużo się dzieje i na których ukryte są pewne elementy, które należy odszukać. Na lekcjach języków obcych mogą to być konkretne słówka, które chcemy przećwiczyć, z którymi uczniowie mają ułożyć zdania lub napisać historię, możemy z ich pomocą przećwiczyć konkretne struktury gramatyczne. Mogą być wprowadzane na początku lekcji jako…
Nauka metodą stacji
Czym jest nauka na stacjach (Stationenlernen lub Lernen an Stationen)? Kiedy warto zastosować tą metodę? Do kogo jest ta metoda? Jakie są jej wady i zalety? Dla jakiej grupy wiekowej? Jak przygotowywać stacje? Na te pytania postaram się odpowiedzieć w niniejszym wpisie. Nauka na stacjach jest formą otwartej lekcji, podczas której uczeń sam podejmuje decyzje…
Piosenki na lekcji języka obcego
Dzieci lubią śpiewać, im młodsze tym chętniej śpiewają. Nastolatki wolą słuchać muzyki, niekoniecznie śpiewać. Możemy te pozytywne odczucia wykorzystać na lekcji języków obcych. U młodszych uczniów piosenki pomogą przy ćwiczeniach doskonalących wymowę i zapamiętywanie nowych słówek w połączeniu z ruchem, u starszych przyczynią się do poprawy rozumienia ze słuchu i zapamiętywaniu całych fraz. Jako nauczyciele,…
Lekcje bez podręcznika
Zaczął się czerwiec i wielu nauczycieli zastanawia się jak urozmaicić swoje lekcje, kiedy już uczniowie oddadzą podręczniki do biblioteki. Chciałabym podzielić się swoimi pomysłami na takie zajęcia. Pierwszą propozycją są różnego rodzaju karty pracy- „O mnie” podsumowujący w ciekawy sposób to, czego dzieci nauczyły się w ostatnim roku, które możemy również wykorzystać podczas różnych projektów….